Vedení účetnictví

Dříve "podvojné". Pro někoho španělská vesnice, pro jiného nuda či otrava a pro dalšího naprostá šílenost. Pro nás i pro Vás důležitý nástroj pro získání informací.

Například? Díky "podvojnému" zápisu zde doslova trčí každý neodevzdaný doklad, či "ztracený" haléř. Nestačí? Tak co třeba ekonomické informace získané z rozvahy a výsledovky? Stále málo? Podrobná finanční analýza včetně cash flow s výhledem na tři roky? Vidím, že jste stále nespokojení, tak tedy něco z praxe.

Stalo se ... zákazník, který využívá našich služeb měl možnost "koupit" konkurenční podnik. Jsem velmi rád, že nás v tomto směru požádal o spolupráci, protože díky prostudování účetních výkazů a několika doplňujícím otázkám vyšlo najevo, že nákupem by do vlastnictví přešel také několikamilionový dluh, který navíc nebyl právně ošetřen a mnohonásobně přesahoval jakákoli aktiva včetně goodwillu. Z nákupu sešlo, ale co tím chci říci? Že správně nastavený systém oběhu dokladů Vám umožní mít přehled nejen o majetku, pohledávkách i závazcích, ale i dobře vypadat v očích klientů, konkurence i bankovních domů.